Yaşam

Keçiören Kütüphanelerle Donatıldı

Son dönemde Keçiören Belediyesi tarafından hizmete açılan kütüphaneler, özellikle gençlerin ilçedeki eğitim ve bilim merkezlerine ulaşma olanaklarını artırdı. Birbirine sınır komşusu olan mahallelerin kesişim noktalarında yer alan kütüphaneler, birçok mahalle sakininin de kolaylıkla yararlanmasına olanak sağlıyor.

Keçiören’de son 3 yılda Yücel Hacaloğlu, Mehmet Doğan, Mehmet Ali Şahin, Hüseyin Nihal Atsız, Ötüken, Şenay Aybüke Yalçın halk kütüphaneleri hizmete açılırken, Fatih Kütüphanesi yıllardır hizmet veriyor.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, ilçedeki kütüphane sayısını artırma sözü verdiklerini ve bu sözü yerine getirmekten memnuniyet duyduklarını belirterek, şu değerlendirmede bulundu:

“Milletleri canlandıran eğitimdir. Rabbimin ilk emri ikra yani okumaktır. Bu bakımdan hayatın her anında okumak ve öğrenmek çok değerlidir. Çocuklarımız ve gençlerimiz için en değerli hizmetlerimizden biri de kütüphane hizmetimizdir. Ayvalı Mahallemize büyük bir kütüphane yapmayı planlıyoruz. Proje çalışmalarımız devam ediyor. Ankara’nın en büyük kütüphanesi inşallah Keçiören’de olur. Çalışma ve dinlenme ortamı olarak şehrimize kusursuz bir çalışma kazandıracağız. Öte yandan dersliklerimiz var, gençlik merkezlerimiz var, çocuk eğitim merkezlerimiz var. Çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için tüm imkanlarımızı seferber etmeye devam ediyoruz.”​ ​

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu