Teknoloji

Dünyadaki Tüm Gelişmeleri Kolayca Takip Etmenizi Sağlayan WhatsApp Kanalları Özelliği Türkiye’ye Geldi!

Ünlü çevrimiçi mesajlaşma platformu WhatsApp, 2023 yılında ülkemizde tanıttığı onlarca özelliğe bir yenisini daha ekledi. Başarılı şirket, daha önce Telegram’dan aşina olduğumuz ‘Kanallar’ özelliğini Türkiye’de de kullanıma sundu. Bilmeyenler için yeni kanallar özelliği ne işe yarıyor ve nasıl kullanılıyor? Detaylar burada…

WhatsApp, geçtiğimiz aylarda duyurduğu yeni büyük özelliğini uzun bir test sürecinin ardından nihayet tüm dünyada kullanılabilir hale getirdi.

Şirketin Meta içerisindeki en büyük rakibi Telegram’dan ilham alınarak geliştirilen yeni “Kanallar” özelliği bugün itibarıyla ülkemizde de yayınlandı.

Bilmeyenler için yeni kanallar özelliği, kullanıcıların öne çıkan günlük haberleri, spor dünyasındaki gelişmeleri, ünlü müzisyen ve fenomenlerin duyurularını WhatsApp üzerinden kolaylıkla takip etmelerine olanak tanıyor.

Platformda Durum bölümü ile birleştirilmiş “Güncellemeler” menüsü içerisinde yer alan yeni kanallar, diğer kullanıcıların göremeyeceği şekilde tek tıkla takip edilebilmektedir.

Ayrıca telefon numarası ve WhatsApp adı gibi kişisel bilgiler hem yöneticilere hem de diğer tüm kanal üyelerine gizlenir.

Mevcut kanallarda yalnızca yöneticiler paylaşım yapabilirken, kullanıcılar da söz konusu gönderilere geri bildirim olarak emojilerle tepki verebiliyor.

Peki yeni Kanallar özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp’ta başka hangi özellikleri görmek istersiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

habersamandag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu