Ekonomi

2023 Tarımsal Sulama Tarifesine yüzde 50 destek verilecek

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, tarımsal sulamada elektrik maliyetlerinin düşürülmesi amacıyla 2023 yılı tarımsal sulama tarifesinin tarımsal güçlendirme bütçesinden yüzde 50 oranında desteklenmesi kararına ilişkin, “Su kullanım hizmet bedelinde yüzde 50 indirimle, 2023 yılında su kullanım hizmet bedeli bir önceki yılın seviyelerine ve altına inecek.” sözünü kullandı.

Nebati, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, çiftçilerin girdi maliyetlerini düşürmek için bir adım daha eklediklerini belirtti.

Bakan Nebati şunları söyledi:

“Çiftçilerimizden gelen yoğun talep nedeniyle tarımsal sulamada elektrik maliyetlerinin düşürülmesi amacıyla 2023 yılı tarımsal sulama tarifesinin tarımsal taban bütçeden yüzde 50 oranında desteklenmesine yönelik Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Böylece su kullanım hizmetleri 2023 yılında 2022 yılına göre yaklaşık yüzde 80 artan KDV yayımlandı.Fiyata yüzde 50 indirimle 2023 yılında su kullanım hizmet bedeli bir önceki yılın seviyelerinin altına inecek.Tüm çiftçilerimize hayırlı olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu