Haber

İsrail Hava Kuvvetleri Gazze Şeridi’nde 450 Hedefi Vurdu

İsrail Hava Kuvvetleri, Gazze Şeridi’nde son 24 saatte yaklaşık 450 hedefin vurulduğunu duyurdu. Hava kuvvetleri, saldırılarda Hamas’a bağlı yerleşke ve mevzilerin hedef alındığını bildirdi.

İsrail Hava Kuvvetleri’nden yapılan açıklamada, “Hava Kuvvetleri savaş uçakları, aralarında askeri yerleşim yerleri, gözlem noktaları, tanksavar mevzileri ve daha fazlasının bulunduğu, terör örgütü Hamas ile bağlantılı yaklaşık 450 hedefi vurdu. Ayrıca deniz kuvvetleri de Hamas’ın karargâhını vurdu.” terör örgütü, tanksavar füze fırlatma sahaları.” ve diğer gözlem noktalarına saldırdı. Amman ve Şin Bet’in istihbarat rehberliğindeki Hava Kuvvetleri, aralarında terör örgütü Hamas’ın özel güvenliğinden sorumlu Cemal Musa’nın da bulunduğu komutanları da ortadan kaldırdı. Birliklerin savaştığı taburlardaki saha komutanları da tasfiye edildi” denildi.

GAZZE’DE CAN KAYIBI 9 BİN 770

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği baskınlarda 9 bin 770 sivilin hayatını kaybettiğini, 24 bin 808 sivilin de yaralandığını duyurdu. Hayatını kaybedenlerin 4 bin 8’inin çocuk, 2 bin 550’sinin kadın, 596’sının ise yaşlı olduğu paylaşıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu