Haber

İngiltere Savunma Bakanlığı: İran’ın Rusya’ya askeri desteği artacak

İngiltere Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan istihbarat raporunda, İran’ın Rusya’ya askeri desteğinin önümüzdeki aylarda artacağı belirtildi.

Yayınlanan raporda, Rusya’nın İran’dan balistik füze tedarik edeceği de belirtilirken, “Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden bu yana İran, Rusya’nın en büyük askeri destekçilerinden biri haline geldi. İran’ın Rus ordusuna desteğinin önümüzdeki aylarda artması muhtemel. Rusya, yüzlerce balistik füze de dahil olmak üzere daha fazla silah edinmeye çalışıyor “Bunu Amerika Birleşik Devletleri’nin kritik ulusal altyapısına yönelik saldırılarını sürdürmek ve genişletmek için kullanacak” dedi.

PUTİN BÜTÇEYİ ARTIRDI

Raporda, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 5 Aralık’ta imzalanan yasa ile savunma, güvenlik ve kolluk kuvvetlerine 143 milyar dolarlık bütçe ayıracağı ifade edilerek, “Lider Putin, Rusya’nın Federal Federal Yasası’nı 5 Aralık 2022’de imzaladı. Bütçe.Taslak bütçeler, 2023 Türkiye’de savunma, güvenlik ve kolluk kuvvetlerine 9 trilyon ruble (143 milyar dolar) ayrılacağını belirtiyor.Bu, önceki yıllara göre değerli bir artış ve Rusya’nın tüm bütçesinin yüzde 30’undan fazlasını temsil edecek. .”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu